Logo
Zostań autorem

Koszyk jest pusty

0

Kategorie

  • Chcesz się dzielić wiedzą?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła? Kliknij tutaj
5 wskazówek jak stworzyć swój kurs online

Nie rób swojego kursu zanim nie poznasz tych wskazówek

Jeśli planujesz stworzenie swojego pierwszego lub kolejnego szkolenia online, zapewne już wiesz, że to świetna szansa na pozyskanie dodatkowego źródła dochodu. Ale niestety nie każdy kurs osiąga sukces. W tym artykule omawiamy co dokładnie może mieć wpływ na powodzenie Twojego produktu. Dajemy też 5 cennych wskazówek, które pomogą Ci odnieść sukces, jednocześnie ułatwiając proces tworzenia szkolenia :)

1. Zmień perspektywę

Zamiast myśleć o tym, jaką masz wiedzę i co możesz zaoferować, zastanów się, czego tak naprawdę potrzebuje Twój klient. Wejdź w jego buty i naucz się myśleć jak on. Dzięki temu zaczniesz zadawać sobie pytania, które ułatwią Tobie przygotowanie kursu i jego promocję. Czego właściwie potrzebuje mój idealny klient? Jakie ma problemy? Jak mogę mu w tym pomóc? Czego potrzebuje najpilniej i na co szuka rozwiązań w internecie? Zmiana perspektywy to kluczowy element, który pozwoli Ci stworzyć kurs, spełniający oczekiwania Twojego klienta.

Wejdź w buty klienta i odpowiedz na jego potrzeby

2. Rozwiązania dla konkretnych problemów

Nie próbuj stworzyć jednego wielkiego kursu, który będzie kompletny i wyczerpujący każdy możliwy temat. Zamiast tego, skup się na rozwiązaniu jednego konkretnego problemu Twojego klienta. Pamiętaj, że Twój kurs powinien być precyzyjny i wąski, aby uniknąć przysłowiowego "przegięcia" i nie przytłoczyć uczestnika nadmiarem informacji. Takich małych, konkretnych kursów możesz stworzyć wiele, a później złożyć je w pakiet kursów. Da to możliwość wyboru klientowi - jeśli chce, może kupić jeden, kilka, lub cały pakiet.

3. Trendy

Jak w każdej branży, tak i w e-learningu pojawiają się nowe trendy i rozwiązania, które warto wziąć pod uwagę podczas tworzenia kursu. Mikro-learning od paru lat znacząco zyskuje na popularności - jest to system nauki małych dawek wiedzy, tak aby jedna lekcja nie przekroczyła ok. 12 minut. Kolejny trend, gamifikacja, to zjawisko implementowania elementów z gier komputerowych w szkoleniach online: testy, paski postępu, nagrody i osiągnięcia to tylko niektóre z nich. Mobilność, scenariusze… temat trendów jest naprawdę obszerny, ale na szczęście dla Ciebie – otrzymał już u nas swój własny artykuł! Dowiedz się więcej klikając tutaj.

4. To Twoja wizytówka

Każdy Twój kurs może być pierwszym, na który natknie się potencjalny klient, i tym samym może być ich pierwszym wrażeniem o Tobie. Kurs może być tym, po czym osoba oceni czy warto inwestować w więcej Twoich produktów, czy są to kolejne szkolenia, czy może całkowicie inne usługi które oferujesz. Jeżeli zaprezentujesz się od dobrej strony i dasz uczestnikowi się poznać, Twoja osobowość może zostać kolejnym czynnikiem, przesądzającym o tym czy klient pozostanie z Tobą na dłużej. Dlatego właśnie warto zainwestować czas by stworzyć kurs, który spełni ich oczekiwania i zostanie zapamiętany jako cenny i wartościowy produkt, a ty - jako ich autor.

Daj się poznać w kursie, pokaż osobowość

5. Platforma

Ostatecznie, po stworzeniu swojego kursu, musisz go opublikować na odpowiedniej platformie e-learningowej. Na eduj.pl dajemy Ci dostęp do prostego i intuicyjnego narzędzia, które umożliwia szybkie dodanie kursu i rozpoczęcie sprzedaży. Pomagamy Ci znaleźć klientów, prowadzimy cały proces sprzedaży i fakturowania - nie musisz być ekspertem księgowości żeby rozpocząć zarabianie! Dodatkowo swoimi kursami, ich aktualizacjami i wszystkimi interakcjami możesz zarządzać wygodnie z jednego miejsca.

Podsumowanie

Tworzenie i sprzedaż kursów online to świetna możliwość zarabiania pieniędzy i dzielenia się swoją wiedzą z innymi. Właśnie przygotowujemy dla Ciebie serię materiałów edukacyjnych, dotyczących wszystkiego o tworzeniu kursów. Tymczasem, z pomocą tych 5 wskazówek, Twoje doświadczenie jako autor powinno być wiele bardziej przyjemne i bezproblemowe :)

Chcesz wiedzieć więcej na temat tego jak w przystępny sposób odnieść sukces jako autor? Zobacz nasz film na YouTube!